• Home
  • Blog
  • Mystery Press slaví 9. narozeniny

Mystery Press slaví 9. narozeniny

Na počátku bylo slovo. A to slovo bylo detektivka. A taky byli na počátku dva společníci a ti se rozhodli, že založí nakladatelství zaměřené právě na tenhle žánr. A taky na krimi a thrillery. Pod vedením Tomáše Němce a Libora Marchlíka vzniklo v roce 2015 „detektivní“ nakladatelství Mystery Press. Ale člověk míní a život si dělá, co se mu zlíbí.

 

Klíčovým se ukázalo vydání krimi thrilleru Bez slitování Tima Weavera, z něhož se stal takřka přes odpoledne bestseller a z autora oblíbenec českých čtenářů. Do dnešních dní následovalo dalších dvanáct knih a série s Davidem Rakerem otevřela dveře dalším spisovatelům (Peters, Stabenow, Robinson, Simmons aj.).

 

 

K těm zahraničním, převážně angloamerickým, se postupem času přidal tým českých tvůrců (Rejfová, Křížek, Nečas, Velinský aj.), přičemž se velmi brzy ukázalo, že původní vymezení Mystery Pressu coby nakladatelství zaměřeného pouze na detektivky, krimi a thrillery je příliš svazující.

 

 

Převážně čeští autoři odemkli brány do světů sci-fi & fantasy (Sládek, Mařík, Hoza, Birdman), ti zahraniční vpustili do produkce Mystery Pressu romantiku i erotiku (Daily, Torre, Maise), případně young & new adult (Thomas, Thalassa, White) a tým nakladatelství se rozhodl, že k žánrové beletrii přidá i literaturu faktu (Beránek, Hussar, Špaček, Grace).

 

 

Život si to zkrátka zařídil po svém, a kdo jsme my, abychom mu odporovali. Právě teď, právě dnes slaví Mystery Press 9. narozeniny a u této příležitosti nejenže otevřel pro své čtenáře nové knihkupectví na Vinohradech, ale vydal i dlouho očekávané novinky Láska, smrt a všechno zlý Martina Paytoka a V jámě lvové Jakuba Maříka.

 

 

Pojďte s námi těch devět uplynulých let, naši věrní čtenáři, náležitě oslavit. Děkujeme vám za neutuchající přízeň a těšíme se na další léta, nové výzvy a řadu nezapomenutelných příběhů.

 

 

Enjoy it, jak říkáme my, latiníci.

 

 Zpět na seznam článků